Uploaded image for project: 'CloverDX'
 1. CloverDX
 2. CLO-8452

Spike: Data Inspector issues in 4.1.2, 4.1.3

  XMLWordPrintable

  Details

  • Type: Story
  • Status: Closed
  • Priority: Major
  • Resolution: No change required
  • Affects Version/s: None
  • Fix Version/s: None
  • Component/s: Designer
  • Security Level: Users (General product issues)
  • Labels:
  • QA Testing:
   UNDECIDED
  • Additional information:
   Hide

   V poslední době často narážíme na problémy s Data inspektorem. Bohužel spousta z nich se nedá jednoduše reprodukovat, něco jo. Stěžují si i zákazníci – říkal mi o tom i Jay, že z toho nebyli nadšení v Moodys. Některé problémy:

   1. Designer někdy zamrzne – je třeba zavřít graf, nebo dokonce restartovat Designer.
   2. Nejdou mazat komponenty.
   3. Nefunguje right-click pro kontextový menu.
   4. Fullscreen mode (maximalizované okno grafu) vede dost často k podivnému chování (spousta prvků nefunguje a nereaguje).
   5. Výrazně pomalejší práce (Moodys)
   6. U ComplexDataReaderu mi Data Inspector často zobrazoval špatné znaky. Následně přestal reagovat na spoustu akcí a musel jsem restartovat Designer.
   7. Data Inspector se zobrazuje ve dvou tabech.
   8. Shift+space často (nevím, jestli to s tím souvisí) trvá někdy hodně dlouho než zobrazí fakticky dialog s kompnentama.

   Chtěl jsem počkat a zareportovat jednotlivý problémy, ale nedaří se mi to vůbec reprodukovat, takže volím tuto formu.

   Myslím si, že dokud není Data Inspector odladěný, měl by být spiš volitelnou featurou, resp. alespoň bychom ho měli mít moznost vypnout, at zákazníky zbytečné nedráždíme. Mně osobně by se libila kombinace mezi oběma přístupy:
   · Tedy snáze přístupnější View Data (řekněme CTRL + double-click na hranu nebo něco podobnýho – prostě explicitně zvolený uživatelem, ale ať se člověk nemusí k datům proklikávat přes x dialogů).
   · Nejsem úplně šťastný z toho, že při každém kliknutí na komponentu se mi znovu generuji data, v 90% případů to ani nechci.
   · Taky mně trochu trápí fakt, že data inspector je zobrazován místo Console tabu. Vidím to na příkladu Pedra, který k nám teď nastoupil a jednoduše ignoruje, co se mu vypisuje do logu. To je dost neštastné, protože to odvádí pozornost od klíčových informací, kvůli kterým padl graf.

   Show
   V poslední době často narážíme na problémy s Data inspektorem. Bohužel spousta z nich se nedá jednoduše reprodukovat, něco jo. Stěžují si i zákazníci – říkal mi o tom i Jay, že z toho nebyli nadšení v Moodys. Některé problémy: Designer někdy zamrzne – je třeba zavřít graf, nebo dokonce restartovat Designer. Nejdou mazat komponenty. Nefunguje right-click pro kontextový menu. Fullscreen mode (maximalizované okno grafu) vede dost často k podivnému chování (spousta prvků nefunguje a nereaguje). Výrazně pomalejší práce (Moodys) U ComplexDataReaderu mi Data Inspector často zobrazoval špatné znaky. Následně přestal reagovat na spoustu akcí a musel jsem restartovat Designer. Data Inspector se zobrazuje ve dvou tabech. Shift+space často (nevím, jestli to s tím souvisí) trvá někdy hodně dlouho než zobrazí fakticky dialog s kompnentama. Chtěl jsem počkat a zareportovat jednotlivý problémy, ale nedaří se mi to vůbec reprodukovat, takže volím tuto formu. Myslím si, že dokud není Data Inspector odladěný, měl by být spiš volitelnou featurou, resp. alespoň bychom ho měli mít moznost vypnout, at zákazníky zbytečné nedráždíme. Mně osobně by se libila kombinace mezi oběma přístupy: · Tedy snáze přístupnější View Data (řekněme CTRL + double-click na hranu nebo něco podobnýho – prostě explicitně zvolený uživatelem, ale ať se člověk nemusí k datům proklikávat přes x dialogů). · Nejsem úplně šťastný z toho, že při každém kliknutí na komponentu se mi znovu generuji data, v 90% případů to ani nechci. · Taky mně trochu trápí fakt, že data inspector je zobrazován místo Console tabu. Vidím to na příkladu Pedra, který k nám teď nastoupil a jednoduše ignoruje, co se mu vypisuje do logu. To je dost neštastné, protože to odvádí pozornost od klíčových informací, kvůli kterým padl graf.
  • Sprint:
   BRQ Sprint 11, BRQ Sprint 12

   Description

   Investigate issues reported by support. Communicate with support, try to find why an when does it happen. DataInspector should no make working with Designer harder.

    Attachments

     Issue Links

      Activity

       People

       Assignee:
       slamam Martin Slama
       Reporter:
       sedlacekj Jan Sedlacek (Inactive)
       Votes:
       0 Vote for this issue
       Watchers:
       3 Start watching this issue

        Dates

        Created:
        Updated:
        Resolved: